Як потрібно змінювати школу ?

08.02.2018

Як потрібно змінювати школу ?


Реформи, реформи, реформи. Судова, пенсійна, медична ті інші. Але скільки не кажи слово реформа, як з халвою солодко не стане.

Про шкільну реформу теж багато балачок, а ось реальних змін поки що мало. Але ще Анрі Барбюс казав, що школа — це майстерня, де формується думка нового покоління, треба міцно тримати її в руках, якщо не хочеш випустити з рук майбутнє. А що в Києві виходить з майбутнім?

У першому півріччі 2017 року в Києві ввели в експлуатацію 984 тис. кв. м. житла. При цьому, до початку навчального року відкрито лише три нові школи. Хоча це і кращий показник по Україні, і кращий показник столиці за останні 12 років, тим не менш, чи достатньо будується у столиці шкільних і дошкільних навчальних закладів? Напевно що, порівняно з обсягами житлового будівництва, недостатньо.

Якщо кількість школярів по Україні в цілому знижується, то число учнів в Києві стає дедалі більшим. І якщо бути відвертими, то перекладати відповідальність за забезпечення інфраструктурою повністю на міську владу напевно не дуже справедливо.

Настав час, щоб нове житлове будівництво, теж несло свою відповідальність за розвиток інфраструктури міста. Мається на увазі, що найкращим рішенням важливої проблеми забезпечення новобудов об’єктами соціальної інфраструктури взагалі, і навчальними закладами зокрема, буде ситуація, коли забудовники нового житла візьмуть на себе і побудову нових шкіл для міста.

Тим паче, що вже є реальні приклади такого підходу.

Найбільш відома серед київських забудовників компанія KAN Development завжди будує не тільки житло, а й одразу інфраструктуру. Для цього ще на стадії проектування житлових проектів KAN Development завжди включає розробку соціальних і сервісних об’єктів. Адже, як вважають в компанії, розвинена інфраструктура дає можливість людям відчувати себе комфортно в середовищі житлового комплексу.

В ЖК «Комфорт Таун», крім Академії сучасної освіти А+, і дитячого садка, що вже декілька років функціонують, активно йде будівництво великої надсучасної школи, яка розрахована на 600 дітей. «Гімназію А+» буде відрито вже в вересні цього року.
В ЖК Central Park працює «Академія дитинства А+», а у ЖК Tetris Hall має відкритись великий дитячий садок.

В проекті Живого кварталу «Файна Таун», будівництво якого розпочалось у 2017 році також передбачено будівництво школи та дитячих садочків. Працюватимуть музична школа і сучасний центр дитячого розвитку та дозвілля.

А ще новий навчальний рік в одному з кращих освітніх установ України — Печерській міжнародній школі (PSI Kyiv), зустріли в новій будівлі. Після реконструкції та додаткового будівництва, реалізованих компанією KAN Development, відкрився новий кампус цього навчального закладу, який безумовно є одним з найкращих в Україні.

Ці приклади говорять про те, що якщо раніше будівництво об’єктів освіти сприймалось забудовниками як не підйомний тягар, то сьогодні найпрогресивніші забудовники бачать в цьому конкурентну перевагу, спосіб привернути покупця і в кінці кінців збільшення продажів та рівня сервісів.

Джерело: https://inforesist.org/yak-potribno-zminyuvati-shkolu/

ВЕРНУТЬСЯ НАЗАД
ДРУГИЕ НОВОСТИ