11.07.2019
Летняя Школа Урбанистики, 1-6 июля 2019
У стінах КНУБА, при факультеті урбаністики та просторового планування пройшла традиційна Школа урбаністики, яка вшосте об’єднала навколо себе студентів-урбаністів та викладачів з усієї України, провідних вітчизняних, німецьких та польських експертів в галузі містобудування.
Літня школа урбаністики організована за підтримки та участі Фонду Ебергарда Шьока, Фонду підтримки будівельної галузі (Німеччина), компанії KAN Development, освітнього проекту Академії KAN, компанії «А+С Україна» та Краківського політехнічного університету та тривала 1-6 липня 2019 року.
Темою школи стало «Формування сучасного житлового середовища», а завданням для учасників – розробка планувальних пропозицій, враховуючи інтереси різних груп населення і спільнот, пошук продуктивного компромісу.
З нагоди відкриття школи та представлення технічного завдання на проектування студентам до Київський національний університет будівництва і архітектури завітав заступник генерального директора KAN Development Кочума Володимир Григорович. Доповідач розповів про цінності компанії, розкрив секрет успіху проектів та презентував територію ділянки для проектування, якою цьогоріч була територія ЖК «Республіка». Також в рамках Школи проведений транспортний аналіз та моделювання території навколо ділянки за участю партнера Школи – компанії «А+С Україна», яка спеціалізується на транспортному консалтингу.
Упродовж усіх днів студенти мали можливість прослухати лекції від провідних архітекторів та містобудівників України, поближче познайомитися з серцем України – Києвом, провести час за спілкуванням і роботою зі студентами ФУПП.
Керівниками груп та науковими консультантами в школі виступили Торальф Вайзе (Toralph Weise) (Фонд підтримки будівельної галузі (Німеччина)), Любов Апостолова-Сосса, Наталія Денисенко, Ольга Петруня (доценти КНУБА), Вікторія Івасенко (доцент Харківського національного університет міського господарства ім. О.М.Бекетова), Ольга Шевчук (асистент Національного університету водного господарства та природокористування, Рівне), Крістіна Папржиця (Kristina Papržica), Домініка Кушнєж-Крупа (Dominika Kuśnierz-Krupa), Юстина Кобиларчик (Justyna Kobylarczyk) (професори, Краківський політехнічний університет ім. Тадеуша Костюшко – Politechnika Krakowska), Томаш Козловські (Tomasz Kozłowski).
Результатами роботи школи стали створенні учасниками проекти декількох варіативних сценаріїв, які також пройшли через призму німецьких норм та досвіду польських і вітчизняних спеціалістів.